GIrlanda na podwórku w kamienicy

Kuliste lampy w podwórku kamienicy

Oświetlone wejście na podwórko kamienicy
Kule świecące jak gwiazdy między ścianami elewacji
Duże kule girlandy na podwórku w Warszawie

Nietypowa girlanda na podwórku w kamienicy przy ulicy Szpitalnej w Warszawie. Instajacja składa się z zawieszonych na różnych wysokościach świecących kul.

OPIS REALIZACJI

Kamienica na ul. Szpitalnej 8 w Warszawie to przedwojenny budynek z placem w centralnej części. Na jej terenie znajdują się bary i restauracje, jest to miejsce w którym wieczorami tętni życie. Początkowo podwórko rozświetlało kilka starych latarni, jednak ze względu na potencjał miejsca, zdecydowano się na modernizację oświetlenia. 

Pomysł wypełnienia przestrzeni podwórka otoczonego 4-ro piętrową kamienicą, zaowocował zawieszenie w sposób chaotyczny w jej powietrzu świecących  kul. Kule imitują rozświetlone gwiazdami niebo nocą i oświetlają fasadę budynków od najwyższych do niższych pięter. Podwórko do którego prowadzi jedna wąska brama, otworzyło się na ludzi, zachęcając do wejścia już od progu. Wcześniej ciemne podwórko straszyło przechodniów przed wejściem. Rozświetlone na nowo, daje poczucie bezpieczeństwa i przyjmuje jeszcze większą ilość klientów, spędzających wieczory w ogródkach lokali wewnątrz.

Zawieszone w powietrzu kule, przez swoje duże rozmiary (średnica 50cm) ciężko jest już nazwać girlandami. Rozwieszone są na 5-ciu stalowych linach, przeplatających się między sobą, pomiędzy czterema piętrami kamienic. Łącznie użyto 21 kul wykonanych z tworzywa sztucznego, wyposażonych w niezawodne żarówki Samsung. Świecące od ponad 6 lat, nie wymagały wymiany i świecą bezawaryjnie od grudnia 2015 roku. 

Instalacja została stworzona przez żarówkowe.pl na indywidualne zamówienie klienta, który zwrócił się do nas z wizją jak mogłoby wyglądać wnętrze podwórka. Wykonaliśmy od podstaw projekt aranżacji, razem z obliczeniami wytrzymałościowymi konstrukcji zawieszenia kul. Wszystkie materiały zostały przez nas dostarczone i powieszone, mając na względzie bezpieczeństwo i jakość podzespołów.