Dobór odległości między żarówkami

Rozstaw żarówek w girlandzie jest w dużej mierze kwestią estetyczną podlegającą indywidualnemu gustowi użytkownika. Niemniej przy decydowaniu o zamawianym rozstawie warto wziąć pod uwagę kilka ogólnych wskazówek. 

1. Jeśli chcesz zamówić krótki łańcuch, taki powiedzmy do 10m,  do powieszenia np. w małym pokoju albo na balkonie, i w dodatku będzie on wisiał stosunkowo nisko nad ziemią to zamów mały rozstaw – coś z przedziału 25-50-cm.  Dobrze po prostu, żeby nie wyglądał zbyt “łyso” bo przecież łatwo policzyć, że jeśli np. zamówisz 5m girlandy z rozstawem co 1m to będzie na nim maksymalnie 6 żarówek (licząc 5m od pierwszej do ostatniej oprawki).  Poza tym w przypadku girlandy do powieszenia w małej przestrzeni lepiej jest wybrać girlandy na cienkim przewodzie i z małymi oprawkami (e14 lub e12) – ale o tych kwestiach piszemy szczegółowo w innych artykule.

2. Jeśli potrzebujesz oświetlić dużą przestrzeń, np. fragment ogrodu między drzewami, i długość girlandy którą chcesz zamówić to kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów to rozstaw oprawek może być większy, powiedzmy z przedziału 50-100cm. Dodatkowo czym wyżej będzie wisieć girlanda tym warto  zamówić większe odległości między żarówkami, a girlanda wciąż będzie wyglądać “proporcjonalnie”. Trzeba także pamiętać że każdy przewód ma ograniczoną obciążalność prądową i nie można w jednym łańcuchu mieć dowolnie dużej liczby oprawek. Ta maksymalna liczba zależy oczywiście także od mocy zastosowanych żarówek – im mniejsza moc tym więcej można mieć żarówek na jednej girlandzie.

Gęstość punktów świetlnych ma również znaczenie dla zachowania odpowiedniego natężenia światła. Girlandy z gęsto rozmieszczonymi żarówkami będą mocniej rozświetlać otaczającą przestrzeń i mogę pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również użytkową.

Statek oświetlony ciepłą girlandą na tle mostu
Girlana o rozstawie żarówek co 50cm
Girlanda-żarówkowa
Girland o rozstawie żarówek co 75cm

Formularz kontaktowy

Wszelkie pytania lub zamówienia, można kierować wypełniając przez formularz kontaktowy poniżej:

  Kontakt bezpośrendni

  Email

  alledpiotr@gmail.com

  Telefon

  502-413-300

  Zarowkowe.pl jest marką firmy ALMONDO PIOTR MROZIŃSKI. To internetowy sklep oferujący ogrodowe girlandy świetlne. Zajmujemy się ich sprzedażą oraz produkcją na indywidualne zamówienie. Asortyment Żarówkowe.pl jest przeznaczony do montażu w przestrzeni prywatnej, ogrodach lokali gastronomicznych, eventach i wszelkiego rodzaju obiektach obsługujących imprezy. Głównym asortymentem sklepu są gotowe zestawy girland oświetleniowych, jednak ze względu na zapotrzebowanie klientów w łańcuchy tworzone na indywidualne zamówienie, stworzyliśmy możliwość tworzenia ich na wymiar. Zakładka Na Wymiar naszej strony internetowej pozwala na łatwe wprowadzenie indywidualnych długości girlandy, wybór rozstawu oprawek, ich rozmiaru oraz dobranie rodzaju żarówek. Żarówkowe.pl oferuje oświetlenie ze źródłami światła LED oraz klasycznymi żarówkami żarowymi w różnych wariantach mocy, wielkości i wykończenia bańki. Nasza oferta opiera się na dwóch podstawowych rodzajach girland. Pierwszy to łańcuchy z żarówkami E14. Posiadają cienki, nierzucający się w oczy kabel i delikatne oprawki na żarówki tradycyjne lub ledowe. Na krótkich odcinkach można je wieszać bezpośrednio za przewód elektryczny. Przy większych odległościach potrzebna jest dodatkowa linka stalowa podtrzymująca ciężar Girlandy. Drugi typ to girlanda z żarówkami E27. Ma charakterystyczne masywniejsze oprawki i gruby kabel, który może stanowić również element nośny podtrzymujący girlandę na większych odległościach. Jest zalecany do stosowania w ekstremalnych warunkach. Istnieje możliwość jego montażu pionowo w dół jak obramowanie witryny sklepowej. Wszystkie nasze girlandy zapewniają wysoki standard i są testowane przed wyruszeniem do klienta. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji i instalacjach girland oświetleniowych. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego rozwiązania zapraszamy do kontaktu z nami!

  Mobile:502-413-300     E-mail:alledpiotr@gmail.com     WWW:https://zarowkowe.pl/