Montaż girlandy na lince stalowej

Ze względu na zbliżający się sezon letni i narastającą liczbę imprez na otwartym powietrzu, chciałbym przedstawić jak w łatwy sposób można zawiesić girlandę na stalowej lince. Nie zajmie ci to dużo czasu a jedyne czego potrzebujesz to drabina i kilka prostych narzędzi, które opiszę w dalszej części.

Wieszanie łańcucha na lince stalowej jest rozwiązaniem wykorzystywanym przy dłuższych odcinkach girland, których znaczna waga zagraża wytrzymałości połączeń łańcucha i może doprowadzić do ich zerwania. Stalowa linka zabezpiecza również przed przypadkowym zerwaniem łańcucha przez imprezujące osoby, szczególnie jeśli girlanda wisi dosyć nisko. Przypadkowe lub umyślne złapanie za łańcuch, może doprowadzić do pęknięcia połączeń i zerwanie łańcucha.
Na zdjęciach przedstawione są przypadki montażu girland na różnych obiektach. Każdy przypadek jest inny i może wymagać innego przygotowania, jednak we wszystkich montażach na lince stalowej zachowana jest jedna wspólna zasada montaż.

 

girlanda-ogrodowa-montowana-na-lince-stalowej

Do wykonania instalacji będą potrzebne następujące materiały:

  • Linka stalowa
  • Karabinek
  • Zaciski linki stalowej (skręcany śrubą lub zaciskany)
  • Nożyce do cięcia drutu
  • Kombinerki lub szczypce
  • Drabina
  • Plastikowe opaski zaciskowe (trytytki)
  • Girlanda ogrodowa

montaz-girlandy-zarowkowej-na-stalowej-linie
girlanda-wzmocniona-stalowa-linka-nad-lodowiskiem-led
girland-ogrodowa-wewnatrz-hali-przemyslowej

Montaż rozpoczyna się od wyznaczenia punktów mocowania girlandy. Może to być wcześniej przygotowany hak w ścianie elewacji, element architektury, belka, drzewo, płot lub słupek. Jeden z końców linki należy zawinąć wokół pierwszego punktu mocowania i założyć zacisk w taki sposób, aby z stalowej linki stworzyć pętle.

Kiedy początek linki jest już trwale zamocowany, należy przejść do drugiego punktu montażowego i powtórzyć procedurę, jednocześnie ustalając dokładną wysokość i ugięcie girlandy.  Dodatkowo dobrze jest użyć karabinek, który pozwoli łatwo zaczepiać i zdejmować girlandę.
Kiedy linka stalowa jest już w powietrzu można punkt po punkcie mocować do niej girlandę, zaczepiając ją opaską zaciskową, mocowaną przy każdej żarówce girlandy. Jeśli girlanda jest wieszana nad trudno dostępnym miejscem, można do mocować girlandę do linki na ziemi. Należy wtedy odczepić jeden z końców linki stalowej (najlepiej ten koniec z karabinkiem), odłożyć na ziemię i rozpocząć mocowanie girlandy na trawie. Na koniec wystarczy podnieść koniec girlandy i założyć z powrotem na drugi punkt mocujący, przypinając go łatwo karabinkiem.

Tak zamocowaną girlandę, możesz bezpiecznie włączyć, podłączając do gniazda 230V. Pamiętaj aby wszystkie czynności wykonywane przy łańcuchu, były robione z wyłączonym napięciem. 
Girlandy mają nieskończoną ilość możliwości zastosowań a ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia jej użytkownika. W przypadku wątpliwości w sposobie realizacji własnego pomysłu na girlandę, zapraszam do kontaktu i wspólnej analizy możliwości.

Mobile:502-413-300     E-mail:alledpiotr@gmail.com     WWW:https://zarowkowe.pl/