|

 

Regulacja jasności światła

Regulacja jasności żarówek daje możliwość dostosowania ilości światła do aktualnie panujących warunków, pory dnia oraz pozostałego oświetlenia w bezpośrednim sąsiedztwie girlandy. Nie jest łatwe dobranie odpowiedniej mocy żarówek podczas projektowania girlandy. Zbyt silne lub zbyt słabe światło może zepsuć oczekiwany efekt, dlatego zalecane jest wybieranie girland z możliwością regulacji jasności świecenia.  

 

Regulowanie jasności odbywa się przez ściemniacz, podłączony na początku łańcucha świetlnego. Ściemniaczem jest układ elektroniczny, zamknięty w szczelnej obudowie z obrotową gałką do obniżania lub zwiększania jasności świecenia girlandy. Ściemniacz umożliwia płynną regulację zmiany jasności światła, od poziomu 0% w którym żarówki są zgaszone, do 100% kiedy żarówki świecą się z maksymalną mocą (poziom świecenia żarówek taki sam jak podłączonych bezpośrednio do sieci 230V, bez ściemniacza). 

Do ściemniania nadają się wszystkie rodzaje żarówek z klasycznym żarnikiem oraz dedykowane do ściemniania żarówki LED tak zwane Dimmable. Najpopularniejsze żarówki LED, ze względu na swoją charakterystykę i układ elektroniczny wewnątrz, nie będą współpracować ze ściemniaczami i mogą świecić jedynie z 100% swojej jasności. Podpięte do ściemniacza, będą zachowywać się nieprzewidywalnie, migać światłem lub wyłączając się bez możliwości regulacji jasności. Wybierając żarówki, należy zwrócić uwagę aby były gotowe do współpracy z ściemniaczami, lub należy wybierać żarówki żarowe, które zawsze prawidłowo z nimi współpracują. 

ściemniacz do girland E14 lub E27

Ściemniacze o różnym mocach, dostępne są w zakładce akcesoria. Moc ściemniacza powinna być dobrana tak, aby suma mocy [W] wszystkich żarówek w girlandzie, nie przekraczała maksymalnej mocy podanej na ściemniaczu.

Girlandy mają nieskończoną ilość możliwości zastosowań a ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia jej użytkownika. W przypadku wątpliwości w sposobie realizacji własnego pomysłu na girlandę, zapraszam do kontaktu i wspólnej analizy możliwości.

Formularz kontaktowy

Wszelkie pytania lub zamówienia, można kierować wypełniając przez formularz kontaktowy poniżej:

  Kontakt bezpośrendni

  Email

  alledpiotr@gmail.com

  Telefon

  502-413-300

  Zarowkowe.pl jest marką firmy ALMONDO PIOTR MROZIŃSKI. To internetowy sklep oferujący ogrodowe girlandy świetlne. Zajmujemy się ich sprzedażą oraz produkcją na indywidualne zamówienie. Asortyment Żarówkowe.pl jest przeznaczony do montażu w przestrzeni prywatnej, ogrodach lokali gastronomicznych, eventach i wszelkiego rodzaju obiektach obsługujących imprezy. Głównym asortymentem sklepu są gotowe zestawy girland oświetleniowych, jednak ze względu na zapotrzebowanie klientów w łańcuchy tworzone na indywidualne zamówienie, stworzyliśmy możliwość tworzenia ich na wymiar. Zakładka Na Wymiar naszej strony internetowej pozwala na łatwe wprowadzenie indywidualnych długości girlandy, wybór rozstawu oprawek, ich rozmiaru oraz dobranie rodzaju żarówek. Żarówkowe.pl oferuje oświetlenie ze źródłami światła LED oraz klasycznymi żarówkami żarowymi w różnych wariantach mocy, wielkości i wykończenia bańki. Nasza oferta opiera się na dwóch podstawowych rodzajach girland. Pierwszy to łańcuchy z żarówkami E14. Posiadają cienki, nierzucający się w oczy kabel i delikatne oprawki na żarówki tradycyjne lub ledowe. Na krótkich odcinkach można je wieszać bezpośrednio za przewód elektryczny. Przy większych odległościach potrzebna jest dodatkowa linka stalowa podtrzymująca ciężar Girlandy. Drugi typ to girlanda z żarówkami E27. Ma charakterystyczne masywniejsze oprawki i gruby kabel, który może stanowić również element nośny podtrzymujący girlandę na większych odległościach. Jest zalecany do stosowania w ekstremalnych warunkach. Istnieje możliwość jego montażu pionowo w dół jak obramowanie witryny sklepowej. Wszystkie nasze girlandy zapewniają wysoki standard i są testowane przed wyruszeniem do klienta. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji i instalacjach girland oświetleniowych. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego rozwiązania zapraszamy do kontaktu z nami!

  Mobile:502-413-300     E-mail:alledpiotr@gmail.com     WWW:https://zarowkowe.pl/